زومبی

ایلان ماسک ۵ میلیارد از سهامش در تسلا را فروخت - زومبی

ایلان ماسک بعداز انجام رای‌گیری در حساب توییتر خود درباره‌ی فروش سهام تسلا برای پرداخت مالیات، بخشی از سهام خود را در تسلا به‌فروش رساند.

ایلان ماسک پس‌از آنکه از دنبال‌کنندگان خود در توییتر پرسید که آیا باید ۱۰ درصد از سهام خود در شرکت تسلا را برای پرداخت مالیات بفروشد. براساس اسناد بایگانی جدیدی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در چهارشنبه‌ی گذشته منتشر کرد، مدیرعامل میلیاردر تسلا، حداقل ۵ میلیارد دلار از دارایی‌های حود را تاکنون فروخته است.

البته، همچنان باید منتظر فروش بیشتری باشیم، زیرا باوجود میلیون‌ها سهامی که فروش رفته است، هنوز با رسیدن به ۱۰ درصد از کل سهامی که متعلق به ایلان ماسک است، فاصله زیادی داریم.

دلیل اصلی فروش سهام توسط ایلان ماسک می‌تواند افزایش نظارت و بررسی ثروتش، به‌خصوص ازسوی مقامات مسئول، باشد. اخیرا ثروتمندترین مرد حال حاضر دنیا به‌خاطر عدم پرداخت مالیات بر درآمدش مورد انتقادهای فراوانی قرار گرفته است. ازآنجایی که، آقای ماسک از تسلا حقوقی دریافت نمی‌کند و به‌جای آن روی سهامش پاداش دریافت می‌کند، به‌لحاظ قانونی مجبور به پرداخت مالیات به‌صورت فصلی نیست و می‌تواند تا زمانی‌که سهام پاداشی را مطالبه نکند و نفروشد از پرداخت مالیات امتناع کند؛ بنابراین، ایلان ماسک در چند سال گذشته دقیقا همین استراتژی را به‌کار گرفته است؛ همچنین، با استفاده از سرمایه‌اش به‌عنوان وثیقه مبالغ زیادی وام گرفته است.

پیش‌ازاین، ران وایدِن، سناتور دموکرات ایالت اورگان، طرح «مالیات بر درآمد میلیاردرها» را ارائه کرد که براساس آن می‌توان رشدهای اینچنین در ثروت را با وجود اینکه طبق قانون «دارایی غیرنقدی» به‌شمار می‌روند، مانند درآمد نقدی سالانه مشمول مالیات قرار داد. صحبت درباره‌ی چنین طرحی ظاهرا آقای ماسک را وادار کرد که در هفته‌ی گذشته رای‌گیری مذکور را در حساب توییتر خود انجام دهد. نتیجه‌ی رای‌گیری با تفاوت درخور توجهی، «آری» بود و بعداز آن صف فروش سهام تسلا توسط ماسک اشغال شد.

مقاله‌ی مرتبط:

دو سند اولی که در روز چهارشنبه در سیستم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مشاهده شد مرتبط با اعمال برخی اختیاراتی بود که در سال ۲۰۱۲ میلادی (۱۳۹۱) توسط شرکت برسهام ماسک اعطا شده بود که خود ایلان ماسک نیز در «کنفرانس کد» سال گذشته به درباره‌ی آن صحبت کرد. ماسک در آن کنفرانس اعلام کرد که گزینه‌های فراوانی در اختیار دارد و قصد دارد در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۴۰۰ شمسی) آن‌ها را اعمال کند و سهام خود را به‌فروش برساند.

بااین تفاسیر، دو بخش نخست فروش روز چهارشنبه تأیید می‌کند که ماسک پیش‌از این‌ها برای فروش ۲ میلیون سهامی که شرکت از سال ۲۰۱۲ میلادی (۱۳۹۱) به او اعطا کرده است، برنامه‌ریزی کرده بود و تا زمانی‌که در کنفرانس درباره‌ی آن صحبت کرد نیمی از آن سهام را فروخت.

درادامه‌ی معاملات روز چهارشنبه، اسناد بیشتری توسط SEC منتشر شد که حاکی از فروش میلیون‌ها سهام توسط ماسک بود. مدیرعامل میلیاردر اکنون درمیان فروش گسترده‌ی سهام خود قرار دارد. آقای ماسک باید بیش‌از ۵۰ درصد از پول فروش سهام‌ها را برای پرداخت مالیات هزینه کند؛ اما، بعداز فروش سهام و تکمیل پرداخت مالیات او همچنان میلیاردها دلار پول نقد خواهد داشت. این شرایط برای مردی که همیشه خودش را فقیر پول نقدی می‌داند جدید است و او را در جایگاه جدیدی قرار می‌دهد، زیرا او نه‌تنها روی کاغذ بلکه در عمل ثروت زیادی دراختیار خواهد داشت.

دیدگاه شما کاربران زومیب درباره‌ی فروش سهام تسلا چیست؟ به‌نظر شما رای گیری توییتری علت تصمیم ماسک به فروش بوده است؟

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 12 نوامبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها