زومیب

بهترین گوشی های خلاقانه سال ۱۳۹۹ از نظر گجت نیوز - زومیب

۰۹ فروردین ۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

در این ویدیو به معرفی بهترین گوشی های خلاقانه عرضه شده در سال ۱۳۹۹ از نظر تیم گجت نیوز پرداخته‌ایم.

گوشی‌های هوشمند امروزه یکی از مهم‌ترین وسایلی هستند که زندگی روزمره ما را به جلو می‌برند و انجام ساده‌ترین کارها بدون استفاده از آن‌ها تقریبا امکان‌ناپذیر است. در دهه ابتدایی قرن بیست‌ویکم ظاهر گوشی‌ها دستخوش تغییرات بسیاری شد، مثلا کیبوردهای فیزیکی به تدریج کنار گذاشته شدند، دوربین‌های با کیفیت در پشت گوشی‌ها نقش بستند و ابعاد آن‌ها بسیار بزرگ‌تر از قبل شد، اما با تمام با این تفاسیر در آن سال‌ها و طی دهه‌ ۲۰۱۰، ساختار کلی و ظاهر مستطیلی شکل گوشی‌ها تا حد زیادی همچنان دست نخورده باقی ماند. به همین خاطر باید این پرسش را مطرح کرد که در سال‌های پیش رو خلاقیت و نوآوری در ظاهر تلفن‌های همراه به چه سمت و سویی خواهد رفت؟

شاید مهم‌ترین دلیل اینکه گوشی‌ها هنوز چندان طراحی متفاوتی در قیاس با سال‌های گذشته ندارند، محبوبیت و کاربردی بودن ظاهرشان است. ولی این طراحی مقبول باعث نشده کمپانی‌های گوشی‌ساز دست از رقابت برای نوآوری بکشند؛ اگر مطالب فلش بک در گجت نیوز را دنبال کرده باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که در ۱۰ یا حتی ۵ سال قبل خلاقیت به کار برده شده در طراحی موبایل‌ها تا اندازه‌ای بود که شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف بر سر ساخت بهترین گوشی با پلتفرم خاص خود بارها با یکدیگر رقابت و درگیری قضایی داشته‌اند؛ مانند لپ تاپ‌های کوچک و مخصوص نوکیا که کارایی دوگانه کامپیوتر و گوشی را داشتند، یا برخی دیگر از گجت‌های سونی اریکسون که قابلیت‌های ویژه‌ای مانند حالت کشویی بهره می‌بردند.

بهترین گوشی های خلاقانه سال ۱۳۹۹

این درحالی‌ست که امروزه دیگر گوشی‌های متفاوت و خاص توسط کمپانی‌های گوشی‌سازی ساخته نمی‌شود؛ اغلب تولیدات سامسونگ، اپل، شیائومی، هواوی و سایر کمپانی‌ها رسماً گوشی‌های هوشمند مشابه‌ای هستند که تنها از نظر سخت‌افزاری یا میزان ظرفیت باتری با یکدیگر تفاوت دارند.

اما با تمام این تفاسیر هرساله گوشی‌هایی هستند که ادعای نوآوری و خلاقیت دارند و در این ویدیو چنین تلفن‌های هوشمندی مد نظر ما بوده است. سامسونگ با گلکسی زد فولد و زد فیلپ و از سویی دیگر الجی با الجی وینگ در ماه‌های گذشته گوشی‌هایی را با تکیه بر خلاقیت ظاهری روانه بازار کردند. در ادامه معرفی بهترین‌های سال ۱۳۹۹ از نظر گجت نیوز نوبت به خلاقانه‌ترین گوشی‌ها رسیده و ملاک انتخاب ما کارآمد و نوآورانه بودن خلاقیت به کار رفته در گجت‌ها بوده است.

نظر شما در مورد این گوشی‌ها چیست؟ کدام گوشی را لایق عنوان خلاقانه‌ترین و نوآورانه‌ترین گجت سال گذشته می‌دانید؟ نظر خود در این خصوص را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 29 مارس 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران