زومیب

راهنمای غیر فعال شدن و نبود گزینه Sleep در ویندوز 7و8و10 - زومیب

اکثر کاربران سیستم عامل ویندوز با ویژگی Sleep ? آشنا هستند و از آن استفاده می کنند. اما ممکن است زمانی که قصد استفاده از این ویژگی را دارید، متوجه شوید که گزینه Sleep وجود ندارد و یا غیر فعال شده است. به همین منظور امروز در رهنامه راه های حل مشکل غیر فعال شدن و نبودن گزینه Sleep در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ را به شما آموزش خواهیم داد.

رفع مشکل گزینه Sleep در ویندوز ۱۰ ، ۸٫۱ و ۷

How to Fix Sleep Mode doesn’t work on Windows

قرار دادن کامپیوتر در حالت Sleep راه مناسبی برای صرفه جویی در انرژی و.. می باشد. روش هایی که در ادامه آموزش می دهیم، در نسخه های مختلف ویندوز به شکل مشابه در دسترس هستند.

روش رفع مشکل Sleep در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

وارد کنترل پنل شده و به قسمت Power Options بروید. سپس روی Choose When to Turn off the Display در سمت چپ کلیک کنید.

شما می توانید زمان رفتن کامپیوتر در حالت  را در قسمت Put the Computer to Sleep و در دو بخش حالت باتری و حالت اتصال به برق تنظیم کنید.

همچنین اگر کامپیوتر شما بعد از حالت اسلیپ روشن نمی شود، پیشنهاد می کنیم مطلب ۶ روش حل مشکل روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر بعد از اسلیپ در ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ را هم مطالعه نمایید.

غیر فعال کردن Fast Startup برای مشکل Sleep در ویندوز ۸ و..

اگر از کامپیوتر های قدیمی استفاده می کنید، به کنترل پنل رفته و در قسمت Power Options روی Choose What the Power Buttons do کلیک کنید.

روی Change Settings that are Currently Unavailable کلیک کرده و سپس Turn on Fast Startup را غیر فعال کنید.

بررسی درایور برای رفع مشکل Sleep در ویندوز ۷ و..

در قدم بعدی، باید درایور های ویندوز را نیز آپدیت کنید. با این کار ممکن است مشکل شما رفع شود. ما قبلا در رهنامه روش آپدیت درایور های ویندوز را آموزش داده ایم.

روش رفع مشکل Sleep نشدن ویندوز ۷ و..

دکمه های Win+X را فشار داده و Command Prompt (Admin) را انتخاب کنید. سپس دستور زیر را وارد کرده و اینتر را بزنید.

powercfg -requests

حال لیستی از درخواست های فعال نیرو نمایش داده می شود. در حالت مناسب باید همه دسته ها باید خالی باشند، در غیر اینصورت آن ها را یادداشت کنید. به طور مثال در تصویر زیر مشاهده می کنید که Caller_type با فرایند synergyc.exe و نوع request به عنوان SYSTEM مانع از ورود ویندوز به حالت Sleep می شود.

پس از شناسایی مشکل، می توانید درخواستی برای این فرایند اضافه کنید. برای این کار از قالب زیر استفاده کنید.

powercfg -requestsoverride “”

به طور مثال برای مشکلی که در تصویر مشاهده کردید، با توجه به قالب بالا از دستور زیر استفاده می کنیم.

powercfg -requestsoverride PROCESS “synergyc.exe” SYSTEM

بررسی Last Wake

اگر کامپیوتر شما به طور غیر منتظر از حالت گزینه sleep خارج می شود و می خواهید علت آن را بدانید، روش قبل را انجام داده و این بار از دستور زیر استفاده کنید.

powercfg -lastwake

برای دیدن لیست دستگاه هایی که سیستم را از حالت sleep خارج می کنند، از دستور زیر استفاده کنید.

powercfg -devicequery wake_armed

به طور مثال در تصویر زیر خواهید دید که آداپتور Ethernet باعث می شود که کامپیوتر از حالت sleep خارج شود.

برای رفع این مشکل Device Manager را باز کرده و Network Adapter خود را انتخاب کنید. سپس روی درایور آن راست کلیک کرده و Properties را بزنید.

به تب Power Management رفته و گزینه Allow this Device to Wake the Computer را غیر فعال کنید. (به صورت اختیاری می توانید گزینه Only Allow a Magic Packet to Wake the Computer را فعال کنید.)

اجرای فرایند Power Troubleshooter برای غیر فعال شدن Sleep در ویندوز ۱۰

وارد تنظیمات ویندوز شده و به قسمت Update & Security بروید. روی Troubleshoot کلیک کرده و گزینه Power را در لیست پیدا کنید. عیب یابی خودکار را شروع کنید.

منتظر بمانید تا فرایند به اتمام برسد. در نهایت مشکل و راه حل ها را مشاهده خواهید کرد.

بررسی دستگاه های متصل

ممکن است مشکل شما به دلیل اتصال دستگاه ناسازگار به کامپیوتر اتفاق بیفتد. به همین منظور دستگاه های متصل به سیستم را بررسی کرده و اتصال آن ها را قطع کنید تا دستگاه مشکل دار شناسایی شود. این موضوع شامل چاپگر، اسکنر، کنسول بازی، وبکم و.. می شود. جهت بررسی بیشتر می توانید در وب سایت سازنده محصول، سازگاری را بررسی کنید.

همچنین مطالعه مطلب ۱۰ روش رفع مشکل گیر کردن لپ تاپ و کامپیوتر در حالت Hibernating ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ نیز ممکن است برای شما کاربردی و مفید باشد.

رفع اسلیپ نشدن ویندوز ۱۰ با اجرا در حالت Safe Mode

در برخی از موارد ممکن است مشکل ناسازگاری توسط یکی از برنامه ها در ویندوز شما ایجاد شود. برای بررسی این مورد کافیست تا ویندوز خود را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید. ما قبلا روش رفتن به حالت Safe Mode در ویندوز را آموزش داده ایم. پس از وارد شدن به این حالت، بررسی کنید که آیا مشکل رفع شده است یا خیر؟ در صورت رفع مشکل باید به دنبال برنامه ناسازگار باشید و در غیر اینصورت سایر راه ها را دنبال کنید.

بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 3 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران