زومیب

هونگچی S9 نسخه تولیدی معرفی شد؛ هایپرکار چینی و جذاب ۱۴۰۰ اسب بخاری - زومیب

۰۴ اردیبهشت ۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

هونگچی S9 در نمایشگاه شانگهای ۲۰۲۱ معرفی شد. نسخه تولیدی این هایپرکار ۱۴۰۰ اسب بخاری نسبت به مدل کانسپت تغییرات زیادی را تجربه کرده است.

شرکت هونگچی هایپرکار S9 را برای اولین بار در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ به معرض نمایش درآورد. در آن زمان بسیاری بر این باور بودند که این خودرو هرگز به تولید نخواهد رسید و فقط یک ماکت نمایشی است، اما اکنون این خودروساز چینی به صورت رسمی از نسخه تولیدی هایپرکار هونگچی S9 پرده برداشت.

مشخصات هونگچی S9

هونگچی S9

هونگچی S9 نسبت به مدل کانسپت خود با تغییرات زیادی همراه شده است. در واقع طراحی فضایی این هایپرکار اکنون کاملا ساده شده و طراحان برای بدنه آن به جای رنگ آبی نسخه کانسپت از رنگ قرمز استفاده کرده‌اند. البته از آنجایی که هونگچی به معنای پرچم قرمز است انتخاب رنگ قرمز برای این خودرو کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

هونگچی S9

گروه فاو به عنوان شرکت مادر هونگچی برای طراحی و توسعه هایپرکار خود از متخصصان این حوزه یعنی شرکت‌های ایتالیایی‌ها کمک گرفته و در همین راستا جوینت ونچری را با شرکت ایتالیایی Silk EV ایجاد کرده است. از اهداف این جوینت ونچر که با نام Silk-FAW به ثبت رسیده می‌توان به ساخت خودروهای پرفورمنس بالا و خودروهای اسپرت با انرژی جدید برای عرضه در چین و بازارهای جهانی اشاره کرد.

هونگچی S9

والتر داسیلوا که به عنوان یکی از طراحان معروف در حوزه خودرو محسوب می‌شود طراحی هایپرکار S9 را بر عهده داشته است. این طراح معروف که به عنوان معاون ارشد طراحی در Silk-FAW نیز فعالیت خواهد کرد در طول فعالیت خود خودروهایی چون آئودی R8، لامبورگینی اگوئیستا و فولکس واگن شیراکو را طراحی کرده است.

هونگچی S9

هونگچی S9 از قدرتی برابر با ۱۴۰۰ اسب بخار بهره می‌برد که یک قوای محرکه هیبریدی وظیفه تولید چنین قدرتی را بر عهده دارد. این قوای محرکه شامل یک موتور V8 و ۳ موتور الکتریکی است. این هایپرکار چینی می‌تواند ظرف مدت ۱.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. حداکثر سرعت این هایپرکار نیز ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. طبق اعلام هونگچی، فقط ۹۹ دستگاه از هایپرکار S9 به تولید خواهد رسید که قیمت هر دستگاه ۱.۴۵ میلیون دلار بوده و مشتریان می‌توانند در سال ۲۰۲۲ محصول خریداری شده خود را تحویل بگیرند.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 24 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران